18 czerwca, 2024
ŁKS Łódź Stal Mielec 3:2. Zwycięstwo łodzian na pożegnanie piłkarskiej ekstraklasy

Piłkarze ŁKS pożegnali się z ekstraklasą zwycięstwem. Łodzianie pokonali 3:2 Stal Mielec, ale kibice do ostatniej sekundy tego meczu drżeli o wynik. To o tyle zaskakujące, bowiem łodzianie od dwudziestej minuty grali w przewadze jednego zawodnika i do tego prowadzili do przerwy 3:0. Wydawało się, że ostatni mecz w futbolowej, krajowej elicie będzie długo wspominany przez fanów drużyny z al. Unii.
Niestety, po przewie podopieczni trenera Marcina Matysiaka wyraźnie spuścili z tonu. Ełkaesiacy irytowali postawą na murawie (rezerwowi kompletnie zawiedli) i mało brakowało, by goście doprowadzili do wyrównania (trafili też w poprzeczkę).

Należy zakładać, że szkoleniowiec nie myślał o takim futbolu i tak słabym jakościowo pożegnaniu z ŁKS. Miało być radośnie i z optymizmem, a wyszło jak zwykle, czyli górę wzięła bylejakość drużyny ŁKS.

Bez wątpienia ozdobą tego meczu były wszystkie bramki strzelone przez ełkaesiaków.

Kolejny sezon piłkarze ŁKS rozpoczną w pierwszej lidze. Czy w klubie z al. Unii wyciągną wreszcie właściwe wnioski z tej przykrej lekcji piłki nożnej?